Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Інавгурація Петра Порошенка була на 13-й день після перемоги на виборах. Сьогодні вже 21-й день після перемоги Зеленського, але дата інавгурації навіть не призначена. Результат виборів 73% / 24%. Вибір українців дуже переконливий. Чому ж затягується зміна влади?

Ці дні Порошенко використовує не тільки для того, що роздати ордени лояльним людям чи призначити юристів Рошену суддями Верховного суду.

За моєю інформацією, Порошенко у ці свої останні дні на посаді Президента планує видати укази про звільнення двох державних уповноважених Антимонопольного Комітету України: Світлани Панаіотіді та Агіі Загребельськоі. Одній із них вже була пред’явлена вимога написати Заяву за власним бажанням.

Це єдині двоє державних уповноважених із АМКУ, які відмовилися визнавати немонополістом компанію ДТЕК Р.Ахметова. Також вони єдині, хто проголосували проти дозволу на покупку цією компанією ще двох обленерго. Ці ж двоє держуповноважених займали принципову позицію і по деяких інших питаннях.

Розрахунок простий – вичистити із Антимонопольного людей, які займають незалежну та принципову позицію. А призначення нових держуповноважених – це трьохходова процедура. Згідно закону призначення відбувається Указом Президента, але за пропозицією Голови АМКУ та за поданням прем`єр-міністра. Таким чином, задумка тих, хто пограв вибори, – створити максимально лояльний до монополістів регулятор і максимально ускладнити зміну цього регулятора – а отже, послабити новообраного президента Зеленського.

Такі можливі дії Порошенка очевидно вигідні Ахметову, який розглядає можливість покупки ще 5 обленерго. А це можливо, тільки з дозволу АМКУ.

Звичайно, ні Загребельська, ні Панаіотіді не є «людьми Зеленського», вони призначені ще у 2015 році, коли той був далекий від політики. Єдине чим ці двоє держуповноважених вирізняються, це тим, що не боялися іти проти системи і займати незалежну професійну позицію, навіть будучи в очевидній меншості.

Але якраз ті, хто займали таку позицію і були за справжню незалежність та аполітичність Антимонопольного, тепер піддаються переслідуванням. Це найкраща та найбільш чесна оцінка отих відомих 144 реформ останніх років.

Слідкуйте за руками у ці останні дні.

Джерело: Андрій Герус