Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Про наслідки здорожчання електроенергії.

Відучора вартість тролейбуса у Чернівцях, рідному місті екс-прем’єра та лідера Народного Фронту А.Яценюка, зросла на 50% – до 3 грн.

З неділі вартість метро у Дніпрі виростає на 100%. Також дорожчають квитки на трамвай та тролейбус – тепер там буде все по 4 грн.

З 1 вересня на 33% зростає вартість на трамвай та тролейбус у Вінниці – буде теж по 4 грн.

Саме у Вінниці вперше депутатом став діючий Президент Порошенко, який призначає тарифного регулятора НКРЕКП – тут встановили «Роттердам+». Також із Вінниці наш прем`єр-міністр Гройсман, який відповідальний за загальну соціально-економічну ситуацію в країні. Також там по округу обраний голова енергетичного комітету Верховної Ради О.Домбровський – а це «зелені» тарифи, що встановлюються законом у парламенті.

Хоча завищені «зелені» тарифи на вітер та сонце також приклалися, але основним фактором подорожчання електроенергії, звичайно, був «Роттердам+».

Ця формула – майже ідеальний спосіб збирати гроші із бідних, щоби найбагатших олігархів робити ще багатшими. Адже у кожному квиточку сидить ця корупційна рента Роттердам+. Особливо, якщо вибудовувати двоходову схему, щоби було менше помітно. Не відразу піднімати тарифи для населення, а піднімати для підприємств, а щоби ті потім піднімали ціни для населення.

Навіть при нових вартостях квитків цей транспорт не буде прибутковим, тобто ніякоі кращої якості послуг. Нові ціни будуть ледве покривати дві основні статті затрат: зарплати та електроенергію, які складають 40% та 25% відповідно. Для чогось більше – потрібне буде фінансування із місцевих бюджетів, тобто приховане фінансування із податків тих же мешканців.

Ну, і випереджаючи питання – знаю, що у Лондоні дорожче, аніж у Вінниці, і цю ситуацію треба терміново виправляти.

Джерело: Andriy Gerus