Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Щойно Рада Законом № 8362 виділила ще 1,4 млрд грн з Державного бюджету (з наших податків) на вугільну галузь.

Раніше у бюджеті-2017 вже було закладено 3,56 млрд грн на вугільну галузь + Кабмін надав гарантій по кредитах на 1 млрд грн. Що по суті є дотацієї, бо ніхто їх повертати не буде + працював «Роттердам+», який намолотив (не)відомо кому 30 млрд грн.

Враховуючи, що державні шахти видобудуть близько 3,3 млн тон товарного вугілля, то воно обходиться у 1 900 грн бюджетних грошей (з наших податків) + 2 535 грн із наших тарифів.

Сумарно 4040 грн або 155 дол за тону. У всіх інших країнах таке вугілля коштує 75-80 дол. за тону, навіть там, де вугілля не видобувається. Це показує рівень тих, хто управляє галуззю та державою.

Тим не менше, шахтарі деяких держшахт і сьогодні без зарплати. Все просто: при злочинній владі спочатку платили зарплати, а потім крали. При Насалику спочатку крадуть, а потім, якщо лишилося, то зарплати. Це дуже цинічно, але як бачимо, це працює.

За останні декілька місяців сам пан Гройсман двічі оголошував, що на державних шахтах сидять «смотрящі». Ні-ні, не викинув їх, а просто оголосив про них. Ну, щоб публічно і прозоро вся країна знала, що на шахтах, якими займається міністерство його уряду, сидять «смотрящі».

Звідки будуть брати ці додаткові 1,4 млрд грн – невідомо. Адже за даними Держказначейства за півроку вже дірка у бюджеті 12 млрд грн і вона наростає. Тому бюджету світить скоріше секвестр (скорочення витрат), а не збільшення витрат.

Записуйте мене хоч до Путіна, хоч до популістів, хоч до Трампа. Але коли прем’єр спочатку на всю країну анонсує, що на шахтах сидять «смотрящі», а потім виділяє їм 1,4 млрд грн – такі реформи я не можу сприймати серйозно.

А «смотрящі» дякують Володимиру Борисовичу і його коаліції за нові мільярди і обіцяють швидко їх освоїти.

А як же «Роттердам+», який мав ліквідувати дотації і забезпечити, щоб «українські шахтарі заробляли, як австралійські»? І за нього нам усім дякують Ахметов та його тимчасові компаньйони, які вигідно продали йому парочку рішень підконтрольних органів.

Джерело: Andriy Gerus