Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Востаннє таку категоричну заяву прем’єра В.Б. Гройсмана на ТРК «Україна» я чув у лютому 2017 року. Вона тоді звучала «Альтернативи антрациту із ОРДЛО немає!».

Як виявилося є, живемо без нього і скоротили у 2,5 рази споживання антрациту.

Єдине, що поєднує «безальтернативність антрациту з ОРДЛО» та позаціновий пріоритет вугілля марки Г, пропонованого сьогодні – це те, що обидва цих вугілля – від Ахметова, який зараз видобуває 85% всього українського вугілля.

Хтось нас лякає «новим неринковим курсом» від ЮВТ. Так все вже тут – прем’єр вважає, що всі мають купувати у Ахметова та ще й по Роттердам+, навіть якщо імпортне вугілля якісніше та дешевше. А як же ринок, Європа? Чи це тільки для підвищення тарифів, а Ахметов має заробляти поза конкуренцією.

Володимир Борисович, якщо ж ви хочете подбати про державні шахти, які видобувають вже менше 9% українського вугілля, то приберіть із них «смотрящих». Щоб вони не збагачували державне вугілля по завищених на 50% цінах. І щоб вони не закуповували матеріали та обладнання на ті шахти по завищених на 40%-80% цінах. Про тих «смотрящих» ви особисто вже двічі нам повідомляли, але окрім заяв немає жодних дій.

Чи у вас навпаки «смотрящі» та Ахметов – у пріоритеті?

***

Перед початком опалювального сезону уряд розробляє стимули для збільшення використання українського вугілля на ТЕС. На думку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, пріоритет українського вугілля позитивно вплине на енергонезалежність і вітчизняну економіку. Про це Володимир Гройсман заявив в коментарі ТРК «Україна».

Джерело: Андрій Герус