Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Уряд опублікував Постанову, у якій пом’якшив спеціальні обов’язки (ПСО) продажу газу, накладені на НАК «Нафтогаз України».

Тепер «Нафтогаз» не зобов’язаний продавати газ тільки по визначеній ціні, а може його продавати для постачальників газу для населення і по ціні нижчій, якщо нижчою є ціна газу для промисловості. Отже, тепер накладені спецобов’язки не заважають «Нафтогазу» понижати ціни для населення.

Сподіваюсь, найближчим часом дешевший газ, як мінімум на обіцяних 2%, на рівних умовах отримують споживачі (населення) у всіх областях України, а не тільки у Кіровоградській області, де «Нафтогаз» є власником місцевого облгазу.

Якщо ж цього найближчим часом не відбудеться і знижена ціна буде тільки для однієї області, то ГО «Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг» буде вимушена подати Заяву у Антимонопольний комітет України щодо зловживання монопольним становищем НАК «Нафтогаз України», адже це буде спотворення ринкових (рівних) умов.

У ситуації, коли ринкова ціна газу знижується і це дає можливість понизити ціну газу для населення, така ціна має бути понижена не для однієї окремої області, а для мешканців усіх областей України.

Джерело: Андрій Герус