Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

У США 29-річна представниця Демократичної партії Олександрія Окасіо-Кортес здобуває перемогу на проміжних виборах над республіканцем Ентоні Паппасом з рекордним відривом у понад 50% голосів.

Таким чином Окасіо-Кортес стане наймолодшою жінкою-конгресменом в історії США, повідомляє CNN.

Окасіо-Кортес балотується від району Бронкс в Нью-Йорку (70% жителів округу не є білими, а 50% – є іммігрантами). Вона виступає за доступну систему медичного страхування, безкоштовні курси для вступу до вишів, а також за скасування Служби імміграційного контролю США. Її ідеї підтримав колишній президент США Барак Обама.

Улітку цього року вона перемогла на попередніх виборах Демократичної партії, обігнавши Джозефа Кроулі, який впродовж 19 років був депутатом від демократів.

Батько – архітектор-підприємець, мати (пуерториканка) – прибиральниця. Добре вчилася в школі – за друге місце її мікробіологічного проекту конкурсу Intel в її честь назвали астероїд 23238 Ocasio-Cortez.

Отримала стипендію Intel для навчання в Бостонському університеті (економіка і міжнародні відносини). Була обрана президентом організації латиноамериканських студентів університету. У студентські роки втратила батька і зіткнулася з фінансовими труднощами. Оскільки будинок сім’ї був у заставі, повернулася додому і заробляла на життя офіціанткою і барменом, працювала у дві зміни по 18 годин на день.

У 2016 році взяла участь в протестах проти будівництва нафтопроводу Dakota Access в Мічигані. Пізніше – активний учасник протестів проти імміграційної політики Трампа.

Активно користується соцмережами, відповідає на коментарі. Одяг – прості демократичні бренди. Записала відеоролик політичної реклами, в якому заявила: «Час нам визнати, що не всі демократи однакові. Що демократ, який бере гроші у корпорацій, отримує бариші від викупу заставленої нерухомості, не живе тут, не посилає своїх дітей в наші школи, не п’є нашу воду або не дихає нашим повітрям, не повинен представляти нас».

Берні Сандерс, один з лідерів Демократів, в штабі якого працювала Олександрія, в коментарі журналу Time заявив, що коли політик звертається до простого народу і говорить про проблеми звичайних людей зі свого району, він не може не перемогти.

«Зараз у нас більше ста мільйонів людей, які борються за їжу. І 30 мільйонів людей без медичної допомоги», – сказав Сандерс в розмові з Time.

Без конференцій у п’яти-зіркових готелях, без нарікань на «не такий народ». Не впевнений, що поділяю всі її погляди, але дуже крута історія про успіх молодого політика.

Тепер разом із нею у демократів 165 конґресменів, у республіканців – 164. Бідний Трамп).

Джерело: Andriy Gerus