Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Стало відомо, що Антимонопольний комітет, який раніше призначив своє засідання по ДТЕК на 17 січня, раптово переніс його на п`ятницю 28 грудня. Це де-факто останній робочий день цього року.

Це не новаторська ідея, щоб приймати важливі рішення, коли всі роз’їжджаються і думають про свята. Колись окружний адмінсуд Києва по нашому позову щодо Роттердам+ призначив засідання на останній робочий день року п`ятницю 30 грудня. І розглядав це питання майже 4 години до пізнього вечора п’ятниці (при звичайних засіданнях 30-60хв). Все заради того, щоб таки у той передсвятковий вечір визнати, що тариф Роттердам+ ні на кого не впливає, тому нема чого скаржитися.

Із того, як вели себе деякі керівники Антимонопольного комітету, які питання і як їх задавали, вже можна прогнозувати, яке буде рішення. Мій прогноз – ДТЕК, який контролює понад 80% ринку вугілля, НЕ буде визнано монополістом на ринку вугілля. Також буде визнано, що ДТЕК не здійснював зловживання монопольним становищем навіть тоді, коли створені дефіцити вугілля призводили до перебоїв у роботі об`єднаної енергетичної системи. Нагадаю, відповідна заява до АМКУ була подана НКРЕКП та Укренерго (системний оператор ОЕС України) влітку 2015 року.

Зрештою я можу і помилятися, хоча у таких питаннях я помиляюся рідко (на жаль).

Нам же потрібно пам’ятати, що голова АМКУ був призначений парламентом, а всі 8 державних уповноважених – Указом Президента Порошенка П. О. Рішення АМКУ приймається більшістю голосів державних уповноважених.

Голова АМКУ є одногрупником заступника голови Адміністрації Президента, Філатова О.

Перший заступник голови АМКУ М. Ніжнік (вона ж і веде справу по ДТЕК) є кумою заступника голови АП О.Філатова. Це свідчить лише про те, що мабуть, у людей є можливість спілкуватися та обмінюватися думками з приводу різних ситуацій.

У 2015 році Президент Порошенко П.О. обіцяв нам деолігархізацію та демонополізацію енергетики. Наскільки виконана ця обіцянка – всі скоро зможуть оцінити. Бо велике благо демократії – це виборність влади.

Але фінал цієї історії про демонополізацію все-таки варто побачити на власні очі. Тому вже традиційно запрошую на це засідання АМКУ журналістів. А також представників іноземних посольств та представництв.

Джерело: Андрій Герус