Андрій Іллєнко, народний депутат України

Що це – абсолютний маразм чи свідоме шкідництво?

Відбувся тендер «Київпастрансу» на закупку 40 трамвайних вагонів.

Дві кампанії боролись за це замовлення: Українсько-німецьке СП «Електронтранс» (потужності виробництва, робочі місця, отже і всі податки – в Україні) і польська PESA Bydgoszcz (потужності та робочі місця – в Польщі).

В Україні – економічна скрута. Ми вже деградували до рівня сировинного придатку. Високотехнологічне виробництво зникає, люди масово їдуть за кордон, бо немає роботи і перспектив. На зовнішні ринки нас не підпускають.

І ось – замовлення від комунального підприємства майже на 2 мільярди гривень! А в Україні якраз є можливості й готовність виробити відповідну продукцію. Здавалося б, чудова нагода підтримати свого виробника і дати роботу українським працівникам!

А тепер найцікавіше! Тендер виграє польська фірма, яка запропонувала на одну тисячу гривень (!!!) менше за українську!

Так, одну тисячу гривень! Почитайте уважно самі: «Пропозиція PESA Bydgoszcz обішла українсько-німецьке СП «Електронтранс». PESA запропонувала трамваї за 1 млрд. 813 млн 199 тис. грн при очікуваній вартості 1,946 млрд. грн. При цьому вона спочатку пропонувала їх за 1,846 млрд. грн. Натомість СП «Електронтранс» пропонував 1 млрд. 813 млн 200 тис. грн, однак ціна під час торгів не знижувалась».

Робочі місця і зарплати українців – в топку. Всі податки, які могли бути сплачені в Україні – в топку. Українське виробництво – в топку. Хай українці їдуть заробітчанами в Польщу чи ще кудись.

В мене немає слів. Це божевілля. Це маразм.

Якщо цей тендер не скасують – то тут всі ознаки не просто корупції, а державної зради.

Джерело: Андрій Іллєнко

14 КОМЕНТАРІ

  1. https://uploads.disquscdn.com/images/5ced15df06b312082a35e04dd73c704d8fdd5d3ff6858244957eb0d6ad5c0702.jpg

    Это наш Львовский трамвай, а еще есть Днепровские, бесшумные, которые продают на экспорт, но про них мало кто знает. Чем эти хуже и почему мы должны платить кому-то , а не своим рабочим? Это предательство, учитывая еще и тот факт, что у нас идет война,

Comments are closed.