Андрій Іллєнко, народний депутат України

З приводу виборів і не тільки.

На жаль, дуже поширений рецепт успіху в українській політиці (та й не лише в українській, хоча останні виборчі кампанії на Заході почали цю тенденцію ламати).

Отже. Треба якомога менше говорити по суті. Оминути будь-яких дискусійних питань. Твердо висловлювати свою позицію, лише якщо вона збігається з думкою не менше 90% виборців. Бути за все хороше та проти всього поганого. Побільше популізму, різного та дуже загального, без жодної конкретики, механізмів, термінів виконання.

Взагалі, краще якомога більше мовчати. Хай краще говорять дорого зняті рекламні ролики, протестовані на фокус-групах біг-борди, ідеально дистильовані прес-службами релізи.

Звичайно, це не гарантія успіху. Має бути стартова впізнаваність, лояльність ключових медіа, професійне виконання, відсутність грубих помилок і найголовніше – дуже великі гроші. Але саме приблизно за такою схемою в Україні вигравалися майже всі великі вибори.

В результаті обирають не людину чи політичну силу, а штучно створений міф, кота в мішку, в якому кожен спочатку бачить те, що хоче бачити. Але реальність дуже швидко вилазить на поверхню – і слідує жорстке розчарування. Далі – ходіння по колу, нові міфи та нові месії, від виборів до виборів.

Тому політиків, особливо які претендують на найвищі посади, треба змушувати говорити і відповідати на конкретні питання, займати чітку позицію.

Кандидат, який не приходить на дебати – має втрачати будь-які шанси. Не проводить зустрічі з людьми та не відповідає на питання – нуль шансів. Не дає розлогих інтерв’ю та детально не описує свою позицію щодо всіх основних питань політичного порядку денного – до побачення.

Тільки так у нас виникне нормальний політичний процес та партійний ідеологічний спектр.

Джерело: Андрій Іллєнко