Андрій Міщенко, український політик. Народний депутат Верховної Ради 7-го скликання

Обурюються люди через кампанію в ЗМІ з відбілювання діянь «Беркута» на Майдані. Сам раз – в річницю! А щО не так? От в мої руки, наприклад, потрапила рясно фотоілюстрована книжка про Революцію Гідності, видана «1+1». Не буду її переповідати, зроблю кілька уточнень, що лиш доповнять правду, котра є в цій книжечці про ті часи, написану Каламойскім. Хоча не лиш він її малює. Нумо, згадаймо події. Вперед!

Спецназом революції та ударними загонами повалення режиму януковича були бпп та партія регіонів. Правда спочатку лиш ПР. Пізніше Петро Олексійович, для кращої координації повстанців, запропонував розрахуватися членству ПР на перший другий. Перші стали БПП, а другі – опоблок. Пригадую, як попереду їхніх загонів та у вирі основних подій – Микола Азаров та Петро Порошенко. Їхні польові командири: Чечетов, Єфрємов, Кононенко, Шуфрич, Надя Савченко та Медведчук – вдало координують дії революціонерів. Згодом доєднується до повсталих «Самопоміч» та бере на себе найспекотнішу ділянку протистояння – вул. Грушевського. Особисто Садовий, Березюк, Сьємьончєнка та Сироїд кидають коктейлі молотова, організовують та відкривають другий фронт в регіонах, котрий очолює Корбан. Найбільші відчайдухи: Наєм, Лєщєнко та прибулий з Грузії Саакашвілі – в горнилі подій! Слова Міхо: «Моє місце тут, що винен – оддати повинен! Не буду вичікувати переможця революції, я з вами!», – окрилила Майдан. Під керівництвом Ляшка на штурм сміло йдуть загони радикалів – жбурляють каміння, палять шини. «Не покажемо спини ворогу, браття!», – закликав до бою Ляшко. Поруч, ідеолог та прапороносець революції – Рабіновічь, зі словами Слава Україні, веде своїх козаків до Перемоги! А, яка ж революція без фінансової підтримки? Важку ношу на себе взяли українці-патріоти: Ахметов, Пінчук, Коломойський, Фірташ та Новінський. Більш того, ще й інформаційний супровід революції люб’язно надали. Ложкін стає інфокуратором цього важливого напрямку, а прес-службу очолює Г.Герман-Стеців. Провіант за Косюком. Так і мовив зі сцени Майдану: «Камбуз за мною!» і власноруч, з Гєращенком Антоном, робить канапки. Медичним забезпеченням займаються Богословська, Богатирьова, Іріна Геращєнко та Ірина Луценко. СБУ під керівництвом Якименка та МВС Захарченка нейтралізовують по Україні контрзаходи яника. Юридичний супровід – за Пшонкою та Олійником. А акціями непокори у ВНЗУ займається Ґрінєвічь, молодь, котра була на майдані – її заслуга.

Спитаєте мене звідки такі подробиці знаю? Як відки? Саме тоді з «Беркутом» та свободівцями розганяли Революцію Гідності, хоча ні, лиш зі свободівцями – беркут був з народом!

Додавайте і ви свої спогади, може десь закралась неточність – виправте, бо правду треба знати, якою б вона гіркою не була.

P.S До речі, за всіх достойників, про котрих згадав, проголосували українці і це є наша, рідна українська влада. А як по-іншому?

Джерело: Андрій Міщенко