Андрій Новак, голова Комітету економістів України

В даний час в Україні відсутні об’єктивні передумови для девальвації гривні; ризик знецінення національної грошової одиниці закладений в «намірах уряду і Нацбанку», зафіксованих в двох документах.

Вже більше року в Україні відсутні суто економічні передумови для девальвації гривні. У нас більш-менш збалансований курсовий платіжний баланс, експортно-імпортний торговий баланс. З урахуванням досить великої валютної допомоги, яку отримує Україна з різних джерел, у нас є валютний баланс. Крім того, в літній період на користь гривні працює ще і сезонний фактор, тому спостерігалося хоч і незначне, але все ж таки зміцнення гривні.

У той же час є один великий ризик для курсу гривні, а саме: наміри самого уряду і Національного банку України щодо подальшої девальвації. Ці наміри підтверджені в двох документах. Перший – це головний фінансовий документ країни – Держбюджет-2017, де передбачено курс 27,2 гривні за долар США, незважаючи на те, що зараз курс менше 26. Другий документ – так звана бюджетна резолюція, в якій уряд відкрито анонсував подальшу девальвацію гривні до рівня, як мінімум, 31 гривні за долар до 2020 року. Девальвацією дуже легко вирішуються два завдання: наповнення центрального і місцевих бюджетів та задоволення апетитів наших експортерів. Це дуже легкий шлях для уряду, але це дуже важкий шлях для всіх громадян України і тих українських підприємців, які не є експортерами, а таких – переважна більшість.

Джерело: Андрій Новак

1 КОМЕНТАР

  1. ікспєрд не розуміє де дешевшає гривня, а де долар
    Зараз гривня дорожчає. А долар дешевшає. Тимчасово ревальвація.

Comments are closed.