Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Доля подальшого співробітництва України із МВФ залежить від результатів майбутніх президентських і парламентських виборів.

Взяти гроші в борг у МВФ і видавати це за перемогу – свідчення найнижчого рівня економічної політики країни. Транш не означає якогось добробуту чи економічного розвитку – це просто черговий кредит. З огляду на нову програму, МВФ вирішив підтримати на плаву фінансову ситуацію в Україні з політичних мотивів. Тому перший транш надасть уже до кінця цього року. А от інші кошти, передбачені програмою, МВФ, мабуть, має намір дати вже новій українській владі. Другий транш – у травні, після президентських виборів, а третій – у листопаді, після парламентських виборів.

Конкретні завдання щодо реформ в Україні МВФ висуне вже наступній владі.

Судячи з усього, МВФ і весь цивілізований світ хочуть побачити, якою буде нова влада в Україні – із ким їм доведеться працювати і хто буде відповідальним за використання наданих коштів. Тобто доля подальшого співробітництва із МВФ залежить від результатів майбутніх виборів. Чотири пріоритети нової програми не мають якоїсь конкретної мети. Це якісь загальні формулювання. Грубо кажучи, у цих напрямах Україна просто повинна показати прогрес, а не стояти на місці. Це не складні умови – тут немає чітких вимог і дедлайнів. А ось на конкретних реформах для України МВФ сконцентрується вже після наших виборів. Нові умови Фонд висуне вже новій владі.

Джерело: Андрій Новак