Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Історія з отриманням чергового траншу від МВФ має завершитися позитивно. Про це свідчать однакові прогнози з боку учасників переговорного процесу. При цьому, повідомлення про те, що траншу МВФ, начебто, можуть завадити проблеми в «Укрспирті», є виключно маніпулятивними і не мають жодного стосунку до реального стану переговорів.

Не думаю, що МВФ опуститься до таких конкретних вимог щодо конкретно взятих ДП, навіть таких монополій, як «Укрспирт». Іде загальна вимога приватизації неефективних державних підприємств, які з року в рік показують свою, як правило, фіктивну збитковість, але до конкретних об’єктів, і тим паче, корупції в них, МВФ не опускається.

Тому це більше виглядає як маніпуляція тих, хто, до прикладу, зацікавлений зараз у швидкій приватизації того чи іншого об’єкту. І тут вони маніпулюють, що це, нібито, вимога МВФ. І корупція в «Укрспирті» – це з цієї ж пісні маніпуляції. Просто, напевно, дуже багато є зацікавлених у приватизації такого «ласого» підприємства, тому і нагнітають інформаційно ситуацію навколо цього об’єкту».

При цьому Україна, скоріш за все, домоглася від МВФ відтермінування пенсійної реформи. Це питання, напевно, відкладається зараз, адже воно має високий соціальний градус в Україні. І щоб не спровокувати політичну кризу, МВФ, напевно, все-таки піде назустріч Україні і надасть транш без попереднього виконання Україною вимог по пенсійній системі.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ