Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Нові санкції США проти РФ заблокують головний сектор російської економіки – енергетичний. Якщо Захід продовжить вводити обмеження такими ж темпами, ігнорувати питання Криму Москва зможе максимум півроку.

Запровадження нових американських санкцій проти РФ заблокує будівництво та реалізацію головних енергетичних проектів РФ для постачання газу в Європу в обхід України – «Північного потоку-2» та «Турецького потоку». Це означає, що Росія поступово втрачає Європу як ринок збуту свого основного товару – газу. Крім того, нові санкції США майже унеможливлять збільшення власного видобутку газу для РФ, оскільки заблокують співпрацю іноземними компаніями, які виготовляють це обладнання і могли б його постачати до Росії.

По суті, ці санкції заблокують розвиток енергетичного сектору РФ, а це – головний сектор її економіки.

Шанси на прийняття та підписання законопроекту Дональдом Трампом можна оцінити в 99,99%: цю ідею підтримали обидві провідні партії у США – і республіканці, і демократи. США неодноразово заявляли про те, що для скасування санкцій Росія повинна ліквідувати причини, з яких вони були запроваджені. А основною причиною залишається анексія Криму.

Якщо Захід і далі такими ж темпами буде запроваджувати нові обмеження проти Росії, то, я думаю, що ігнорувати питання Криму Москва зможе ще, максимум, півроку. А потім їй доведеться домовлятися.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ