Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Якщо нові власники «Промінвестбанку» збільшать статутний капітал, вкладуть гроші, будуть його розвивати, то, звичайно, є шанс на появу ще однієї великої установи в банківській системі України. А щодо можливої покупки «Промінвестбанку» українськими бізнесменами, то треба нагадати, що це перший в Україні банк, який потрапив під санкції США, і це частково паралізувало його роботу. Однак той факт, що українські бізнесмени можуть придбати фінансову установу, яка належить російським структурам, цілком може означати повернення банку до економічних процесів української економіки.

Купівля «Промінвестбанку цілком може означати повернення банку до економічних процесів української економіки. Тому що це відбувається в контексті виходу російських банків банківського ринку України за зрозумілих причин. Вони продають свої активи в Україні, і немає нічого дивного, що ці активи може купити хтось з українських бізнесменів. Разом з тим, з урахуванням конфлікту на Сході країни та санкцій проти російського банківського сектора варто очікувати, що й інші банки з російським капіталом в Україні в перспективі будуть продані. Не знаю, чи станеться це найближчим часом. Однак є російські банки, що працюють на українському ринку, які виставили свої «дочки» на продаж, тому що їхня робота тут значно ускладнена і призводить до збитків.

А щодо подачі бізнесменами Павлом Фуксом і Максимом Микитасем заяви НБУ про бажання придбати «Промінвестбанк», то це може стати цілком ефективною покупкою. Все залежить від подальших намірів інвестора. Якщо буде збільшувати капітал, розвивати, то дай Бог. Я думаю, якщо є бажання придбати актив, то, напевно, не для того, щоб отримувати збитки, а для прибутку.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ