Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Рішення РНБО запроваджує заборону на дев’ять з дев’яти фінансових операцій для банків з російським капіталом. Якщо НБУ дійсно буде виконувати ті дев’ять позицій заборон, то це означитиме, що російські банки не зможуть по дев’яти напрямках виводити капітал з українських дочірніх структур в Росію. Це майже унеможливлює стандартну роботу банківських структур, і саме тому вони не мають на сьогодні іншого виходу, як продавати свої українські дочірні структури, що вже почав робити «Сбербанк» Росії.

Це – цивілізований шлях, тому що мова йде про продаж. Хоча я вважаю, що у гібридній війні Росії проти України мав би бути і гібридний захист в сфері фінансів, а саме призупинення ліцензії роботи російських банків. Але українська влада фактично три роки не реагувала взагалі. І тільки під тиском активістів, окремих народних депутатів було ухвалено відповідне рішення РНБО.

Зараз мова йде про те, що російські банки будуть продавати свої дочірні структури. Я би не сказав, що це є повноцінний гібридний захист з боку України, але краще так, аніж взагалі продовження роботи банків країни-агресора на нашій території та ще й заробляння на нас грошей.

На фоні масового «банкопаду», який тривав останні два роки, то ніяких особливих проблем для банківської системи, курсу гривні, вкладників банків не повинно бути. Хоча не виключаю, що керівництво НБУ цими подіями з російськими банками може виправдовувати подальшу девальвацію гривні, яку вони роблять штучно останній рік. Зараз вихід російських банків через продаж своїх дочірніх структур має виглядати дуже м’яким і лояльним.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ