Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Війна, звичайно, впливає на економічні процеси, але не можна все прикривати війною. Слава Богу, вона зараз відносно локалізована, і дай Бог, щоб не було ніякої ескалації з боку Росії. Але майже три роки в нас немає активної фази наступу російських військ.

Якщо країна знаходиться в контексті війни, то всім відомий приклад Ізраїлю, який скільки існує, стільки і в контексті війни. Такий самий приклад Грузія – аналогічна ситуація з нами, але країна пішла вперед, виходячи з тих можливостей, які вона має.

Тим більше, є величезна зовнішня підтримка України. Якщо Росія знаходиться під дією санкцій, які постійно наростають по відношенню до них – тобто це удари по їхній економіці, то нас, навпаки підтримують, при чому з різних джерел: МВФ, ЄС, Світовий банк, Європейський банк, уряди багатьох країн, нам відкрили зону вільної торгівлі з ЄС.

Світ і фінансово, і економічно – торгівлею – підтримує Україну і готовий підтримувати набагато більше. Але щоб підтримували більше, необхідно, щоб внутрішня економічна політика була набагато ефективніша.

Джерело: Андрій Новак