Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Після заяви керівництва «Сбербанку Росії» про готовність обслуговувати мешканців ОРДЛО за фейковими паспортами «ДНР» та «ЛНР» українська влада отримала всі підстави для того, щоб забрати ліцензію в цієї фінансової установи і припинити її діяльності на території України. Співпраця «Сбербанку» з «ДНР» та «ЛНР» це привід для того, щоби вигнати цю установу з України. Якщо влада і зараз нічого не зробить, я не знаю, що ще потрібно, щоб Україна почала адекватно реагувати.

«Сбербанк» дав підстави Україні навіть вимагати міжнародних економічних санкцій проти цієї установи. Адже Україна може подавати позови в міжнародні суди про призупинення міжнародними компаніями співпраці із «Сбербанком» і навіть відключення від системи SWIFT. Адже ця заява банку – це, фактично, визнання фінансування тероризму. Ми мусимо симетрично, хоча б дзеркально реагувати на дії Росії. НБУ має ексклюзивне право регулювати банківську діяльність. Він може призупинити дію ліцензії «Сбербанку» на території України. У нас гібридна війна з Росією. Економіка – її складова. Це те саме, якби зараз дозволити діяльність російського телеканалу 24 в Україні. Ми маємо відповідно захищатись. Я вже не кажу про контратаку.

Зупинка діяльності цієї установи не відіб’ється на економічному становищі України. Для Росії діяльність цієї установи на території України важлива не так фінансово. Для них важливо зберегти мережу відділень. Тому що в разі команди з Кремля п’ять російських фінустанов, які діють в Україні, можуть спричинити девальвацію української валюти навіть всупереч власним економічним інтересам. Тому важливо закрити потенційне джерело фінансової дестабілізації.

Джерело: Андрій Новак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ