Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Чинний уряд не проводив жодних реформ з економіки. От саме тому уряд Гройсмана –це уряд-«поплавок», який просто пливе за течією економічних подій.

Аналізуючи діяльність Володимира Гройсмана на посаді Прем’єр-міністра України, можна сказати, що реформ, які б покращили економічну ситуацію в Україні, цей уряд насправді не проводив.

Тому діючий уряд я би назвав «поплавком», який знаходиться на хвилі. От куди хвиля несе, туди цей поплавок і рухається. Тобто діючий уряд не веде політики, він не є кораблем, який веде економіку України хоча б у якомусь напрямку. Це поплавок, який залежно від того, звідки подує вітер, туди і пливе.

За два роки роботи цього уряду країна не побачила цілеспрямованої, стратегічної або хоча б тактичної економічної політики. З того, що ми називаємо реформами в економіці, уряд нічого не запропонував. Навіть ті реформи, про які найбільше говорили, а це пенсійна, медична та освітня реформи, то з точки зору економіки ніяких змін не відбулося. Саме економічні реформи були потрібні Україні, однак уряд Гройсмана їх не проводив.

Джерело: Андрій Новак