Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Прогноз курсу гривні, складений міжнародним рейтинговим агентством «Standard&Poor’s», згідно з яким курс гривні на кінець 2018 року становитиме 27,3 UAH / USD, не враховує намірів Кабміну і НБУ штучно девальвувати нашу валюту.

Прогноз S & P ґрунтується на оцінках чисто економічних, ринкових показників. Експерти агентства враховували динаміку зростання ВВП в Україні, стан її експорту і імпорту, валютний баланс і т.д. При цьому їхній прогноз не враховує намірів українського уряду і Нацбанку штучно девальвувати гривню, причому робити це вищими темпами, ніж це могло би бути в чисто ринкових відносинах. У бюджеті на кінець 2017 рік закладено курс 27,2 гривні за долар, а в проекті бюджету на 2018 рік – 30,1 гривні за долар. Якщо уряд і НБУ планують подальшу девальвацію гривні, значить, вони будуть це планомірно здійснювати, як робили це і в минулому, і в нинішньому році. Ситуація може змінитися лише тоді, коли зміниться склад уряду і керівництво НБУ. Але це – політичний аспект, який складно прогнозувати на 2018 рік.

Українцям краще зберігати свої гроші не під подушкою, а в банках – або в одному з чотирьох державних банків (бо в них всі вклади до останньої копійки гарантуються державою), або в представництвах закордонних фінустанов. У той же час, заощадження слід розділяти на три «кошики»: гривня (в будь-якому випадку вищі відсотки), долар і євро. Якщо через девальвацію будете втрачати на заощадженнях в гривні, то симетрично виграватимете на доларах і євро. Таким чином, ви зможете максимально захистити свої заощадження.

Джерело: Андрій Новак