Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Не виключаю того, що, надаючи занадто оптимістичну інформацію про готовність України до нового опалювального сезону, керівники «Нафтогазу» просто намагаються зберегти свої посади.

На сьогодні є інформація від «Нафтогазу» про рекордні запаси в газових сховищах і про те, що Україна на 85% готова до нового опалювального сезону. Чи варто довіряти подібній інформації?.. Я думаю, що ці дані можна брати за основу, коригуючи інформацію з урахуванням того, що зараз, після зміни політичної верхівки влади в Україні, будуть відбуватися і подальші кадрові перестановки. Не виключено, що керівництво «Нафтогазу» намагається зберегти можливість і надалі працювати в цій крупній державній монополії.

Нинішній формат «газових переговорів» значно підвищує шанси України вирішити питання щодо транзиту з максимальною вигодою для себе.

Дуже добре, що переговори щодо транзиту газу українською ГТС будуть не двосторонніми – Україна-Росія, а тристоронніми – Україна, Росія, ЄС. Це дає нам певні переваги. Умови, які задовольняють Україну, це не короткостроковий – на рік – контракт на транзит, а довготривалий, або хоча б середньотривалий. І я думаю, що позиція ЄС буде фактично співпадати з позицією України, бо Європі також потрібні гарантії безперебійного постачання енергоресурсу для того, щоб унеможливити ситуацію замерзання частини ЄС в зимовий період.

Джерело: Андрій Новак