Андрій Шипілов, журналіст і блогер
Андрій Шипілов, журналіст і блогер

Короткий зміст попередньої серії.

У Казахстані торік розпочалася двіжуха із «захисту інтересів російських громадян Казахстану». Ну приблизно, як на Донбасі перед введенням російський військ. Були арешти проросійських активістів і посадки. Але саджали — дрібну сошку.

А от сьогодні там заарештували дуже непросту людину. І є навіть така думка, що цей арешт матиме приблизно такі ж наслідки в російсько-казахських відносинах, як збиття Туреччиною російського літака.

Стало відомо про арешт у Казахстані радника Держдуми Росії з питань економічного співробітництва, регіональних та неурядових організацій Тохтара Тулешова.

Тулешов живе в Казахстані та є главою казахського відділення близької до уряду російської громадської організації «Центр аналізу терористичних загроз».

Є вагомі підстави вважати, що статус громадської організації «Центру аналізу терористичних загроз» — не більше, ніж ширма для діяльності спецслужб Росії в мусульманських республіках колишнього СРСР. Сам Тохтар Тулешов є також за сумісництвом комісаром Інтерпол-центру російсько-тихоокеанського регіону, а ця посада на місцях традиційного резервується за спецслужбами.

Арешт Тулешова відбувся на тлі підйому в Казахстані проросійських виступів, учасники яких вимагають приєднання Казахстану до Росії.

Пруфи я не даю, можете знайти їх самі за запитом «арешт Тохтара Тулешова». Але в тих пруфах мова йде про арешт бізнесмена. А я от знайшов фотку, де на ньому зовсім не бізнесменська форма.

Тулешов

Джерело: Andrey Shipilov

БЕЗ КОМЕНТАРІВ