Антон Наумлюк, російський журналіст. Відстежує процеси над українськоми політв'язнями в РФ. Живе в Саратові
Антон Наумлюк, російський журналіст. Відстежує процеси над українськоми політв’язнями в РФ. Живе в Саратові

27 січня, учорашнє судове засідання в справі Надії Савченко. Оскільки багато хто в цих вишках, білінгу та стільниковому зв’язку заплутався абсолютно, спробую пояснити на пальцях. Якщо що, адвокат Ілля Новіков мене, сподіваюся, виправить

17 червня 2014 року, після того як Надія Савченко потрапила в полон біля селища Металіст, її телефон зафіксували базові станції у Луганську. Причому, це було ще до загибелі журналістів Корнелюка і Волошина за часом. Для простоти назвемо ці станції південними, бо вони стоять у самому місті — а на його околиці є ще вишки, які назвемо північними.

І захист, на підставі білінгу, стверджує, що Савченко до моменту артобстрілу була вже в полоні, в Луганську, і не могла його коригувати. А отже, не винна у смерті журналістів.

Прокурори представили експертну думку. Фахівця (його кваліфікацію не обговорюємо) запитали: «Могла Савченко перебувати поблизу селища Металіст, якщо її сигнал зловили південні станції?». І він відповів приблизно: «Так, могла. Якщо північні станції були пошкоджені, то її сигнал і звідти зловили б південні». Правда хріново — бо спрямовані трохи в інший бік.

Тобто розумієте, так? Його не запитали «де перебувала Савченко» або «чи працювали північні станції та чому не зловили». Ні, його запитали: «Могла вона там перебувати чи ні». Він відповів: «Могла». Але тільки якщо північні станції були зламані.

Захист у відповідь представив дві експертні думки — фахівця МТС Україна і «Лайф», які обслуговували вишки і в один голос кажуть: «Усі північні станції працювали справно. Якби Савченко була біля селища Металіст, то північні зловили б її сигнал, а не південні. Не вигадуйте взагалі. Нічого не розумієте, а туди ж — у калашний ряд».

Шкода, що ця прекрасна робота пропадає. Бо «суд» не просто грає на боці обвинувачення, він є продовженням обвинувачення і сфальсифікованого (це серйозно — підставні свідки, експертизи на підставі лжесвідчень, ось це все) слідства.

Прибрали б уже всі ці наглядові, судові та інші органи за непотрібністю, залишили би «трійки» якісь. Все ж чесніше — ніж те, що коїться в «судах».

Надія Савченко на судовому процесі 27 січня. Фото Антона Наумлюка
Надія Савченко на судовому процесі 27 січня. Фото Антона Наумлюка

Джерело: Anton Naumlyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ