Антон Наумлюк, російський журналіст. Відстежує процеси над українськоми політв'язнями в РФ. Живе в Саратові
Антон Наумлюк, російський журналіст. Відстежує процеси над українськоми політв’язнями в РФ. Живе в Саратові

Попереднє засідання у справі українця Сергія Литвинова, яке мало пройти 21 січня в Тарасівському районному суді Ростовської області Росії, не відбулося.

Ситуація дуже дивна, якщо чесно. Адвокат Віктор Паршуткін розповів, що він приїхав у суд до призначеного часу, однак пристави на вході його не пустили «до початку засідання». А через 15 хвилин повідомили, що засідання вже завершенЕ, але Литвинова не доставили із СІЗО в Новочеркаську. Там само, між іншим, утримують і Надію Савченко.

У підсумку попереднє засідання перенесено на 28 січня.

«У зв’язку з тим, що підсудний Литвинов С.В. не був етапований до Тарасівського районного суду з ФКУ СІЗО №1 ГУФСІН Росії по Ростовській області», — йдеться в повідомленні на сайті суду.

Голова Ольга Потоцька спочатку взагалі не могла сказати адвокату, чому Литвинов був відсутній на засіданні та чому самого адвоката фактично не пустили до зали суду. Але пізніше заявила, що підсудного доставили до слідчого ізолятора в Новочеркаську з ростовського СІЗО №1 (там само зараз чекають етапу або обміну Олег Сенцов і Олександр Кольченко) лише в ніч на 21 січня.

Взагалі, у адвоката цілком обґрунтовані сумніви у фізичному стані Литвинова, якого просто не показали Парашуткіну. Про інцидент вже повідомлено в консульство України. Сьогодні консули і адвокат збираються відвідати СІЗО в Новочеркаську.

Нагадаю, Сергія Литвинова звинувачують за частиною 3 статті 162 КК РФ (розбій, вчинений із незаконним проникненням до житла, приміщення чи інше сховище, або у великому розмірі) за те, що він нібито забрав два автомобілі громадянина РФ. Адвокат наполягає на тому, що «постраждалого» взагалі не було в цей момент на території України, а машини не належать йому.

Раніше російський Слідчий комітет намагався звинуватити Литвинова у вбивстві декількох десятків жителів Луганської області — нібито за те, що вони відмовилися воювати на боці ЗСУ під час бойових дій на Сході України. Однак це звинувачення було зняте. Правозахисники і адвокат з’ясували, що десятків людей, зазначених у попередньому звинуваченні, взагалі не існує.

Сергій Литвинов, якою би він вам не здавався людиною, є ще одним українським заручником. Не забувайте про нього.

Мешканця Луганської області Сергія Литвинова судять у Росії
Мешканця Луганської області Сергія Литвинова судять у Росії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ