Відсторонений очільник ДФС Роман Насіров може просто втекти з країни

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Паров припускає: якщо суд не встигне до 23:50 5 березня обрати запобіжний захід відстороненому очільнику Державної фіскальної служби Роману Насірову, то він може втекти з країни.

«Наразі чекаємо на розгляд заяви про відвід іншим суддею цього суду. Після чого, сподіваюсь, буде засідання продовжено, оскільки в нас залишилося вкрай мало часу з урахуванням того як ведеться засідання, як виступають захисники. Їх 9 осіб – кожна репліка 5 хвилин, тому ми дуже обмежені в часі. Сподіваємося, що розгляд відводу відбудеться якнайшвидше», – підкреслив Паров.

На запитання журналіста, що буде, коли справу затягнуть і не встигнуть обрати запобіжний захід, він відповів: «Пан Насіров може встати і просто вийти з зали».

«Ми не маємо права будь-якого процесуального примусу після того як сплине граничний строк затримання 72 години. Навіть при складанні нової підозри повторне затримання по одному й тому ж кримінальному провадженні без ухвали слідчого судді не допускається», – зазначив прокурор.

За його словами, граничний строк затримання Насірова завершиться 5 березня о 23:50.він пояснив, що далі процесуальний примус щодо явки Насірова на засідання застосовуватися не може, а на засідання суду він може просто не з’являтися.

«Насіров може не з’являтися, після чого, відповідно до законодавства, можливо винесення ухвали про його привід. Якщо він не з’явиться і не виконано буде ухвалу про привід, тоді, можливо, буде винесено ухвалу про дозвіл на його затримання з метою приводу. Але це займе надто багато часу і, як свідчить практика кримінальних проваджень проти високопосадовців, на той час вони вже бувають як правило поза межами досягнення українських правоохоронних органів», – підсумував представник САП.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ