Екс-нардеп пообіцяв співпрацювати зі слідством та не залишати територію України

Соратник Яценюка екс-нардеп Микола Мартиненко залишиться на свободі. 12 травня Апеляційний суд Києва підтвердив попереднє рішення суду щодо взяття його на поруки народними депутатами, передає Українська правда.

«Ухвала оскарженню не підлягає», – зазначив суддя.

У свою чергу, Мартиненко під час судового засідання заявив,  що за ним ведеться зовнішнє спостереження: «Зокрема 23.04 за мною постійно стежив автомобіль «Renault». Я намагався його зупинити, він від’їхав у бік».

Крім того він вкотре заявив, що звинувачення САП є безпідставними, та пообіцяв співпрацювати зі слідством.

«Стосовно арешту майна: квартиру, де я проживаю з 10-річною донькою, якщо квартира навіть буде арештована – це просто піар», – сказав підозрюваний.

Також екс-нардеп запевнив, що не планує виїжджати за межі України: «Можу сказати лише одне стосовно ризиків: я в цій країні народився і нікуди звідси не поїду. У мене є один вихід – довести в суді, що всі звинувачення дурниці».

Нагадаємо, 20 квітня екс-нардепа доставили у НАБУ для проведення процесуальних та слідчих дій. Мартиненка затримали за підозрою у розтраті грошей держпідприємства «СхідГЗК».

Досудове розслідування встановило, що в період з 2013 року по 2016 рік злочинна організація у складі службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», службових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH», а також групи осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненко, вчинила розтрату коштів ДП «СхідГЗК».

Розтрата відбулася внаслідок неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN.

«Державне підприємство, яке не мало права оголошувати конкурс на придбання урану, його провело. Виграла австрійська фірма, яка цей уран не видобувала. Гроші були перераховані з ДП в Австрію фірмі, бенефіціарами якої є наші підозрювані», – пояснюють у  САП.

Суму збитків, завданих державі, оцінюють у 17,28 млн дол. США.

За вчинення злочинів, інкримінованих Мартиненку, йому загрожує покарання у вигляді ув’язнення на термін від 8 до 12 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ