В НТКУ відмову від послуг німецької Nussli Ltd. пояснили невідповідністю «українським нормам»

Виконавчий продюсер конкурсу «Євробачення-2017» Павло Грицак відмовився підписувати контракт з німецькою компанією Nussli Ltd., яка виграла перший тендер на будівництво головної арени для пісенного конкурсу, і тепер бюджетним коштом встановлює глядацькі трибуни в приміщенні МВЦ фірма «Артмакс Інжинірінг», яку пов’язують із самим чиновником. Про це йдеться у розслідуванні спільного проекту Радіо Свобода та UA:Перший «Схеми».

В НТКУ відмову від послуг Nussli Ltd. пояснили невідповідністю «українським нормам».

«Ми запропонували зведення трибун за європейськими нормами, які не відповідають українським, і в цьому була причина. Потім був оголошений другий тендер, в якому ми вже вирішили не брати участь», – зазначив директор з управління німецької компанії Бернд Гельмштадт.

Був проведений повторний тендер, на якому компанія «Артмакс Інжинірінг» здобула перемогу. Таким чином, фірма отримає 23,1 мільйона гривень з бюджету за монтаж 6856 сидінь. Німецька компанія Nussli Ltd, яка отримала відмову, пропонувала збудувати 9200 сидінь та ще 50 коментаторських кабін за приблизно 29,6 мільйонів гривень.

Заступник генерального директора НТКУ Павло Грицак

Компанія «Артмакс Інжинірінг» (стара назва «Альтернатива») тісно співпрацювала із «Євромедіа Компані» (власник – Павло Грицак) та пов’язаними із ним компаніями під час проведення дитячого «Євробачення» у 2013 році.

За інформацією із акту ревізії Державної інспекції України, ТОВ «Альтернатива» («Артмакс Інжинірінг») отримала 13 мільйонів гривень на тендерах дитячого «Євробачення», але частину коштів перерахувала фірмі Павла Грицака ТОВ «Євромедіа Компані» за субпідрядні роботи.

Низка інших компаній, що отримали тоді субпідряди від ТОВ «Альтернатива» також мали відношення до Грицака через пов’язаних менеджерів.

У своїх поясненнях відмови німецькій компанії Nussli Ltd Павло Грицак наголосив, що компанія брала участь у творчому конкурсі, а не в тендері, її пропозиція не враховувала сценічне і світлове обладнання, глибини ряду між кріслами, що могло вплинути на пожежну безпеку, а пропозиція «Артмакс» повністю відповідала законодавству України.

Зауваження щодо проекту, який мав реалізувати «Артмакс» після перемоги на тендері, висловив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд. Він надіслав листа до НСТУ, у якому йшлося про те, що Європейська мовна спілка не погоджує контракт з «Артмаксом» і просить залучити іншого підрядника. Однак згодом контракт було погоджено за умови проведення незалежної експертизи, якої досі не було.

Як відомо, півфінали «Євробачення-2017» відбудуться 9 та 11 травня. Фінал – 13 травня. Усі шоу відбуватимуться у Міжнародному виставковому центрі.

Україну представлятиме гурт O.Torvald. Уперше в історії конкурсу його вестимуть троє чоловіків.

Усю першу партію квитків на фінал «Євробачення», яка вийшла у продаж 14 лютого, розпродали впродовж 15 хвилин. 52% квитків на «Євробачення-2017» придбали з України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ