An Argentina supporter waits for the start of the group F World Cup soccer match between Argentina and Iran at the Mineirao Stadium in Belo Horizonte, Brazil, Saturday, June 21, 2014. (AP Photo/Victor R. Caivano)
Аргентина хоче повернути контроль над Фолклендськими островами і закликає Британію до переговорів

Нова влада Аргентини продовжить боротися за право на суверенітет над Фолклендскими (Мальвінськими) островами. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Аргентини, повідомляє Slon.ru.

«Сьогодні, через 183 роки після незаконної окупації, яка триває досі, народ і уряд Аргентини вкотре підтверджують невід’ємне право Аргентинської Республіки на суверенітет над Мальвінськими островами, Південною Ґеоргґією та Південними Сандвічевими островами», – йдеться в повідомленні.

МЗС Аргентини підкреслило, що відновлення контролю над спірними територіями мирним шляхом залишиться одним із пріоритетів у зовнішній політиці держави. У відомстві закликали Велику Британію повернутися до переговорів, щоби вирішити територіальну суперечку.

10 грудня 2015 року перемогу на виборах в Аргентині здобули правоцентристи. Голова партії Маурісіо Макрі оголосив, що нова політика країни буде різко відрізнятися від соціалізму сім’ї Кіршнер, які очолювали країну останні 12 років.

Аргентина не визнає результати референдуму 2013 року, під час якого більшість жителів архіпелагу проголосували за те, щоби територія залишилася британською.

Архіпелаг з двох великих і 200 невеликих островів у південно-західній Атлантиці віддалений приблизно на 500 кілометрів від узбережжя Аргентини і 12 тисяч кілометрів від Великої Британії. Це фактично ворота в Антарктику, які дають контроль над надзвичайно багатими природними ресурсами районами океану.

Війна між Великою Британією та Аргентиною за контроль над Фолклендськими островами почалася 2 квітня 1982 року і закінчилася перемогою Британії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ