Новий фасад будівлі восени минулого року викликав обурення у киян

Столичні архітектори Герман Волга, В’ячеслав Морской, Серій Казарянц та Олег Волосовський безкоштовно розробили альтернативний проект будівлі театру на Подолі. Кажуть, що працювали з любов’ю до Києва та до його історичної забудови. Про це повідомляє Українська правда.

Новий варіант зберігає всі необхідні технічні характеристики – площу сцени та глядацького залу, але будівля значно менша. Одна частина театру буде двоповерховою, інша – матиме три поверхи.

Ще однією відмінністю є те, що театр матиме критий дворик – фойє, а також балкон, який буде своєрідним продовженням сцени.

«Ми бачимо, що Андріївський узвіз – це теж частина театру. Тому ми зробили театральний балкон, на який зможуть виходити актори, і частина дійства зможе відбуватися безпосередньо на вулиці. З цього балкону також зможуть закликати глядачів на виставу», – пояснив Волга.

Він додав, що театр гармоніюватиме з усією вулицею – його карнизи і вікна подібні до тих, що вже є на сусідніх будинках на Андріївському узвозі.

Архітектор наголосив, що сцена зможе приймати будь-які трупи. Глядацький зал, попри менші площі театру, зможе вмістити понад 300 глядачів, а сам театр залишиться доступним для маломобільних людей.

Шляхи евакуації з усіх поверхів вестимуть на Замкову гору. Підземний простір у новому проекті також передбачений – тут будуть туалети, гардеробні, місце для збереження реквізиту.

За словами Волги, станом на сьогодні до нього вже зверталася низка фірм, що готові допомогти матеріально з перебудовою театру. Перебудова потребуватиме значно менше коштів, ніж витратили на нинішню будівлю. Демонтувати все можна за 3 місяці, а на будівельні роботи потрібно ще близько півроку, уточнив архітектор.

Нагадаємо, 29 листопада 2016 року на Андріївському узвозі презентували нову будівлю Київського драматичного театру на Подолі. Новий фасад викликав обурення у киян. Будівлю іменували «саркофагом» та крематорієм».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ