«Радикали» також планують вимагати від Артеменка скласти мандат

Фракція Радикальної партії Олега Ляшка вирішила виключити зі свого складу народного депутата Андрія Артеменка. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Андрій Лозовий.

«Рішення фракції Радикальної партії Ляшка – виключити Андрія Артеменка зі складу фракції і вимагати від нього скласти мандат, отриманий за списком РПЛ», – написав Лозовий.

Як відомо, раніше газета The New York Times повідомила, що особистий адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен брав участь у передачі екс-раднику президента США з безпеки Майклу Флінну плану врегулювання ситуації в Україні та подальшого зняття санкцій з РФ. У цьому контексті називається ім’я народного депутата України Андрія Артеменка.

Сам Артеменко в інтерв’ю порталу «Страна.ua» підтвердив наявність плану щодо нормалізації відносин між Україною і Росією, про який раніше стало відомо газеті New York Times.

Він уточнив, що в складанні проекту взяли участь кілька десятків депутатів Верховної ради з різних фракцій. За його словами, план складається з декількох пунктів. Перший передбачає проведення референдуму в Україні щодо можливості передачі Криму «в оренду» Росії на термін від 30 до 50 років (в статті NYT фігурувала цифра 50-100 років). Після закінчення цього терміну на півострові має пройти ще один референдум під контролем міжнародних структур, який визначить його остаточну приналежність.

Варто зазначити, що у Кремлі назвали ідею оренди Криму абсурдною.

Другим пунктом плану йде повернення Донбасу до складу України. При цьому, підкреслив депутат, до всіх учасників конфлікту, крім тих, хто вчинив особливо тяжкі злочини, застосують амністію. Далі, за словами політика, проводиться всеукраїнський референдум про особливий статус Донбасу, а також створюється фонд його «відродження», який «наповнять різні держави». При цьому Москва повинна буде вносити в цей фонд платежі за «оренду» Криму. Депутат вважає, що після виконання цих пунктів антиросійські санкції можна буде скасувати.

Артеменко також наголосив, що план передбачає нейтральний статус України: країна не вступатиме ні в НАТО, ні в ЄС, ні в Митний союз.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ