Артемівськ знову стане Бахмутом
Артемівськ знову стане Бахмутом

Артемівську Донецької області повернуть історичну назву – Бахмут. Як повідомляє у вівторок, 25 серпня, прес-служба Донецької облдержадміністрації з посиланням на офіційний сайт Артемівської міської ради, з 17 до 21 серпня в Артемівську відбулись громадські слухання щодо перейменування міста та його вулиць, назви яких містять символіку комуністичного режиму.

Було озвучено пропозиції щодо перейменування міста та вулиць. За результатами обговорення, вирішено підтримати пропозиції щодо повернення історичної назви міста.

Артемівськ – розташоване на річці Бахмутка місто обласного значення Донецької області, адміністративний центр Артемівського району. До 1924 року він мав назву Бахмут, у 1924 році місто перейменували на честь російського революціонера, партійного й державного діяча Фьодора Сєргєєва, відомого як Артем, який заснував Донецько-Криворізьку Радянську Республіку. У 1920-1930-х роках також вживалася назва Артемівське.

До слова, з кінця липня міська влада Дніпропетровська розпочала опитування мешканців щодо варіантів нової назви міста в рамках декомунізації. Учасникам голосування пропонується вибрати одну з 9 назв: Дніпропетровськ, Дніпрослав, Дніпро, Січеслав, Дніпровськ, Дніпрополь, Кодак, Новий Кодак, Святослав.

Читайте: На карті України можуть з’явитися 25 нових назв

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ