На телебаченні та радіо перед трансляцією кліпу або пісні оголошуватимуть, що артист виступає на території держави-агресора

У Верховній Раді України зареєстрували три законопроекти, що передбачають запровадження податку для артистів, які виступають у Росії. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко у Facebook.

«Законопроект про гастролі на території держави-агресора та запровадження цільового гастрольного збору на підтримку ЗСУ для українських виконавців, які гастролюють у країні-агресорі, зареєстрований у ВР. Внесений 11 депутатами від чотирьох фракцій та позафракційними № 8085, 8086, 8087», – написав політик.

Законопроект про гастролі на території держави-агресора та запровадження цільового гастрольного збору на підтримку ЗСУ…

Gepostet von В'ячеслав Кириленко am Freitag, 2. März 2018

Згідно із законопроектом № 8085, якщо українських артист хоче поїхати на гастролі до Росії, він повинен повідомити про це Службу безпеки України не пізніше ніж за 10 днів до виступу. Він має надати достовірну інформацію про захід, дату та місце його проведення та форму своєї участі. За порушення – штраф у розмірі 100 мінімальних зарплат за кожен випадок.

Після того, як артист повідомив про свої гастролі в Росії СБУ, відомство звертається до Держкомтелерадіо. Такого виконавця внесуть до спеціального Реєстру осіб, що провадять гастрольно-концертну діяльність на території держави-агресора та/або на тимчасово окупованій території України. Реєстр можна буде побачити на офіційному сайті відомства, яке разом з СБУ моніторитиме дотримання закону.

Стаття 4 законопроекту забороняє громадянину України брати участь у видовищних заходах на тимчасово окупованій території України. Це тягне за собою штраф в розмірі від 50 до 100 мінімальних зарплат за кожен випадок, а також обов’язкове внесення до спецреєстру.

Норми статті не поширюються на громадян України, які постійно проживають на тимчасово окупованій території і не брали участь у видовищних заходах на підтримку окупації української території, не  підтримували окупацію української території в інший спосіб (заявами, зверненнями тощо), не відзначилися іншими антиукраїнськими заявами чи діями.

Якщо артист хоче, щоб його видалили з цього спецреєстру гастролерів в РФ, він має право подати таке прохання до СБУ не раніше ніж через рік після включення до реєстру. У заяві він має письмово засвідчити, що впродовж року до моменту подання заяви не брав участі у видовищних заходах в РФ та тимчасово окупованій території України, і взяти на себе зобов’язання не робити цього у майбутньому. За порушення – штраф від 100 до 200 мінімальних зарплат і повторне включення в реєстр щонайменше на три роки.

Організатор гастролей в РФ чи тимчасово окупованих територіях, учасником  якого є особа, включена до цього реєстру, сплачує гастрольний збір у розмірі і порядку, визначеному законодавством. 100% нарахованих сум зазначеного збору перераховуються на єдиний казначейський рахунок Держказначейства і використовуються на підтримку ЗСУ. Розпорядником цих коштів є Міноборони України.

Крім того, на підставі цього реєстру по радіо та телебаченні здійснюються повідомлення під час трансляцій відеокліпу, концертного номера чи радіотрансляції про те, що артист виступає на території держави-агресора. Впродовж всього кліпу чи виступу такий напис буде на телеекрані. На радіо це оголошуватимуть перед кожною ротацією пісні.

Громадяни іноземних держав та особи без громадянства, які беруть участь у таких заходах або підтримали окупацію української території в інший спосіб (заявами, зверненнями тощо) чи відзначилися іншими антиукраїнськими заявами чи діями, мають бути внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, в порядку, визначеному у статті 15 Закону України «Про кінематографію».