Міністру МВС не потрібні 40 тис. миротворців ООН. Каже, що достатньо 2 тис. правоохоронців

Головний правоохоронець України Арсен Аваков прогнозує, що вже найближчим часом стартує поліцейська операція з деокупації Донбасу. Причому проводитиметься вона без залучення військових. Про це глава Міністерства внутрішніх справ сказав під час круглого столу в Києві, передають Українські Новини.

«Найближчим часом ми маємо надію і шанси, що Путін поступиться під цим міжнародним тиском, і ми повернемо свої окуповані території… Найімовірніше, це буде поліцейська операція без застосування Збройних сил», – сказав він.

Міністр упевнений, що для такої операції не треба буде залучення 40 тис. миротворців ООН, а достатньо буде 2 тис. правоохоронців.

Аваков зазначив, що звільнення Донбасу має проходити поступово – шляхом встановлення української влади і проведення виборів послідовно в кожному звільненому населеному пункті.

Міністр також повідомив, що згідно з проведеним опитуванням близько 60% жителів Донбасу хочуть повернутися до мирного життя в складі України, 20% – хочуть до складу Росії і 20% – бояться наступу українських військ.