Аваков стверджує,, що знає, хто проплатив провокації під час акцій річниці Майдану

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в інтерв’ю Інтерфаксу пояснив, чого варто остерігатись під час масових акцій, приурочених до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні і назвав прізвища тих, хто пов’язаний із фінансуванням провокацій.

На думку Авакова, українські правоохоронці достатньо підготовані, щоб запобігти провокаціям і терактам під час масових акцій 18-22 лютого у Києві. Тим не менше, очільник МВС не відкидає, що ці дні скорботи Росія може використати для дестабілізації ситуації в Україні.

«Філософія того, що російський режим буде інспірувати тут заворушення, не є дикою… Є політики, які беруть це на свій щит і на все, що їм не подобається, кричать «це росіяни, це російський слід», – нехай це буде на їхній совісті, у їхній манері спілкування. Але це не скасовує ситуації, коли загроза реально існує», – стверджує міністр.

У його відомстві підтверджують, що мають конкретні факти про те, що низка одіозних осіб фінансують акції, які плануються.

«Ми реально володіємо фактами, що і Курченко, і низка інших товаришів фінансують акції, що плануються. В Інтернеті багато банерів, які пропонують 20-го числа скидати владу і так далі. Фахівці з кібербезпеки з СБУ та МВС відстежили першоджерела цих банерів – це йде з Російської Федерації», – підкреслив Аваков.

За його словами, в українських правоохоронців достатньо великий досвід, щоб запобігти провокаціям та терактам.

«Я не думаю, що нас чекають якісь гіперпотрясіння через масові акції, приурочені до річниці Майдану. Важливо не допустити провокацій. Якщо провокацій ми не допустимо, якщо нам не підкинуть яку-небудь «тему», то, впевнений, що все буде нормально», – підсумував урядовець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ