Керманич МВС: за фактом організації прориву кордону Нацполіція порушила кримінальну справу

Екс-президент Грузії та колишній голова Одещини Міхеїл Саакашвілі, а також його прихильники, які незаконно перетнули український кордон, мають негайно оформити свій в’їзд в Україну або в пункті «Шегині», або в Міграційній службі. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Кожен персонаж із тих, хто брав участь у прориві кордону й нападі на прикордонників і поліцейських, буде «офізічений», встановлений і зазнає покарання з боку закону», – написав голова МВС.

«Всім учасникам «прориву», зокрема і народним депутатам, належить з’явитися в поліцію для надання свідчень», – додав Аваков.

Міністр МВС також запевнив, що 10 вересня «намагався зробити все, щоби вивести прикордонників і поліцію з політичного процесу»: «Я заборонив і тим, і іншим застосовувати зброю й силові дії до учасників масових акцій біля кордону. Ми розділяли потоки, продумували логістику і думали про безпеку присутніх людей – перш за все».

«Під вечір ми не стали перекидати загін поліцейських тактиків із «Краковця» в «Шегині», адже ймовірність спалаху конфлікту в «Краковці» між протиборчими людьми була високою», – пояснив Аваков.

Також міністр зауважив, що «провокація вдалася», хоч і безкровно. Причому всі причетні понесуть покарання. Аваков нагадав, що за фактом організації прориву кордону Національна поліція порушила кримінальну справу за «важкою» статтею ст.332 ККУ про незаконне переправлення людей через кордон.

Видит Бог, вчера я старался сделать все, чтобы вывести пограничников и полицейских из политического процесса. Да, я за…

Posted by Arsen Avakov on Sunday, September 10, 2017

Нагадаємо, 10 вересня прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеїла Саакашвілі на територію України, однак у нейтральній зоні автобус Саакашвілі застряг: українська сторона закрила кордон зі свого боку, а прикордонники повідомили, що, згідно з інформацією оперативного чергового СБУ по Львівській області, перехід «Шегині» заміновано».

Після цього Саакашвілі разом зі своїми прихильниками прорвався через український кордон.

У МВС заявили, що під час інциденту на кордоні 11 бійців Нацполіції та 5 працівників ДПСУ отримали тілесні ушкодження, а в діях організаторів масового безладу на кордоні вбачають ознаки порушення ст. 332, 348 Кримінального кодексу України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ