Затримали 83 активістів. Їх відвезли у відділок в місті Торецьк

На Донбасі силами СБУ та спецпідрозділу «КОРД» розпочався розгін блокади торгівлі з ОРДЛО. За попередньою інформацією, йшлося про затримання близько 30 осіб, проте вже відомо про 43-х арештантів, серед них члени ВО «Свобода» та ГФ «Щит». Про це повідомив активіст та блоґер Олександр Аронець на своїй сторінці у Facebook.

«Розгоном блокади спершу лякав Аваков. Потім підписав наказ. У виконання увів новопризначений заступник Авакова – Аброськін. Сьогодні підлеглі поліцаї криваво розігнали Редут «16», – пише Аронець.

Згідно з його даними, активістів відвезли у відділок в місті Торецьк.

«Наших хлопців на 16-му редуті запакували, відвезли у відділок в м.Торецьк та б’ють менти. Затримали близько 30 людей. Весь зв’язок заглушений. Ледве змогли передати інформацію. Працюють СБУ і КОРД. Хлопців з АТО били найсильніше. Багатьом розбили голови. Телефони майже всі відібрали (…) Українці посягнули на «святе». Ми заважаємо їм легально виводити з України мільярди. Вони вдалися до кривавого розгону блокувальників. Бізнес-партнери Путіна граються з вогнем. А українська нація цього не пробачає», – йдеться у повідомленні.

Аронець також уточнив, що серед затриманих на 16-му редуті є і голова Калинівської районної організації ВО «Свобода» Костянтин Васюк.

«Костянтин – майданівець, АТОшник, волонтер, батько чудового сина, якого двічі було поранено на війні. Кажуть, що АТОшників били з особливим звірством», – уточнив активіст.

Аронець також опублікував наказ про вжиття заходів з розблокування залізничних колій на Донбасі, підписаний заступником голови Нацполіції України В’ячеславом Аброськіним.

Факт силового розгону підтвердив і нардеп Володимир Парасюк. «Силами СБУ і «КОРД» було розбито редут «16 добровольчого батальйону» (с. Щербинівка). Було застосовано БТРи і вогнепальну зброю. Зв’язок заглушили, а мобільні телефони відібрали. Є важко поранені», – написав на сторінці у Facebook парламентар.

Крім того,  він закликав до мобілізації на допомогу побратимам: «Вони обіцяли залити кров’ю редути, вони це зробили. Але це не лякає, завтра нас буде вдвічі більше!».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ