Глава МВС навів дані, кому саме було вручено зброю, не називаючи прізвищ

Глава МВС Арсен Аваков повідомив, що протягом 2014-2016 років вручив 1322 одиниці нагородної зброї, із них 112 – нардепам. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Мої нагородження: 2014 рік – 572 од., 2015 – 358, 2016 – 392… Більше за усіх міністрів разом узятих. Вважаю, що діяв у поточній ситуації адекватно і був гордий за кожного, кому вручав зброю», – заявив він.

При цьому глава МВС навів дані, кому саме було вручено зброю.

«658 – рядовим і офіцерам поліції, бійцям добробатів та спецпідрозділів МВС, 208 – рядовим і офіцерам Нацгвардії та інших підрозділів МВС, 134 – волонтерам та громадським діячам, 112 – депутатам Верховної Ради двох останніх скликань (2014 – 46, 2015 – 34, 2016 – 32), 54 – службовцям УДО, 35 – співробітникам місцевої виконавчої влади, у т.ч. Донецької та Луганської обл., 22 – співробітникам прокуратури та Військової прокуратури України, 21 – рядовим і офіцерам Державної прикордонної служби, 19 – співробітникам Кабінету міністрів, 13 – бійцям і офіцерам Міноборони України, 13 – співробітникам адміністрації президента, 12 – співробітникам СБУ, 6 –працівникам апарату РНБО, 6 – спортсменам, артистам і представникам творчих професій, 5 – працівникам Нацбанку України, 4 – офіцерам ДержНС», – повідомив Аваков.

«Це – достовірні дані, а не вигадки провокаторів-негідників на кшталт Капліна, і не помилки-інтерпретації журналістів, які не володіють повною інформацією», – додав міністр.

Також Аваков заявив, що в МВС було ухвалено рішення «не оприлюднювати повних списків нагороджених, оскільки значною мірою це стосується бійців, офіцерів і співробітників, що беруть участь у спеціальних військових і поліцейських операціях, а оприлюднення даних може завдати шкоди або їхній професійній діяльності, або їхній особистій безпеці».

«У низці випадків за згодою нагороджених ми робимо це публічно, у низці – закриваємо інформацію. У всіх ситуаціях, крім ситуацій нагородження офіцерів розвідки і тих, що діють під прикриттям – ми надаємо нагородженим можливість самостійно вирішити, чи буде інформація про нагородження публічною», – додав Аваков.

Він нагадав, що нагородний фонд зброї «формується за рахунок залишків на складах МВС, планових закупівлях на казенному підприємстві МВС «Форт» (несуттєво) і надходжень у порядку дії закону «Про благодійництво» – коли низка постачальників передають для нагородного фонду зброю різних марок».

«Нагородна зброя – не власність громадянина, який її отримав, не продається і не передається третій особі, не передається у спадок. Після смерті нагородженого зброя повертається державі», – глава МВС.

Раніше Арсен Аваков заявляв, що нагородну зброю від МВС отримали близько 90 народних депутатів, а всього в списках нагороджених – понад 1200 осіб.

Читайте: МВС нагороджувало нардепів автоматами та колекційними пістолетами

БЕЗ КОМЕНТАРІВ