9 червня внаслідок ДТП у річку Рось перекинулась машина з однією тонною хімічно-небезпечної речовини «Нурал B»

Небезпеки для постачання питною водою жителів населених пунктів в басейні річки Рось після витоку хімікатів немає. Показники якості води – в межах допустимої норми. Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

Як повідомив 10 червня заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту відомства Олександр Лещенко, відповідно до попередніх результатів аналізу показників, хімічні, мікробіологічні та фізичні якості питної води у межах м. Біла Церква не перевищують показників, визначених Державними санітарними нормами та правилами.

Разом з тим, він уточнив, що відібрані проби направлено для більш детального аналізу.

«Ситуація перебуває на постійному контролі ДСНС, МОЗ, Держпродспоживслужби та Вінницької, Черкаської та Київської обласних державних адміністрацій», – додав він.

Нагадаємо, 9 червня у с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогонь пошкодив каністри з пестицидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, близько 800 літрів потрапили у ставок і згодом у річку Рось.

Пізніше слідчі Погребищенського відділення поліції встановили, що хімікати, які вилились у річку Рось внаслідок ДТП, були вкрадені з фермерських господарст у Козятинському та Липовецькому районах. За фактом крадіжки порушені кримінальні провадження.

З 23:00 неділі, 9 червня, припинили роботу Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, яка забезпечує водою м. Біла Церква Київської області (209 тисяч мешканців) та м. Умань Черкаської області (84 тисячі мешканців).