Метеорит
Метеорит увійшов в атмосферу Землі 27 листопада у вигляді вогненної кулі масою 80 кг

Метеорит, що прилетів з орбіти Марса, знайшли у віддаленій частині озера Ейр у Південній Австралії, повідомляє Business Insider Australia. Дослідники вважають, що вік знахідки 4,5 млрд років.

З їхніх слів, метеорит увійшов в атмосферу Землі 27 листопада у вигляді вогненної кулі масою 80 кг зі швидкістю 14 кілометрів за секунду. Він розпався на шматки, приземлення яких зафіксували в університеті Куртина.

Фрагмент, який вдалося знайти, важить майже 1,5 кг. Його вивчення дозволить краще зрозуміти раннє формування Сонячної системи. 

Нагадаємо, найбільший зі знайдених метеоритів важить більше 60 тонн. Його діаметр становить близько 3 метрів. Він упав на територію сучасної Намібії ймовірно 80 000 років тому. Виявили небесне тіло 1920 року.

Метеорит, що складається на 84% із заліза, вважають найбільшим самородком цього металу, знайденим на Землі. Аби припинити вандалізм, 1955 року його оголосили національним пам’ятником, адже з моменту знахідки його маса зменшилася на 6 тонн. У 1987 році власник ферми, неподалік якої було знайдено небесне тіло, пожертвував державі метеорит і землю, на якій він розташований, і тепер за його збереженням стежить уряд Намібії.

Читайте: Зброярі виставлять на аукціон пістолети, виготовлені з метеорита

БЕЗ КОМЕНТАРІВ