На Софійській площі зібралися громадяни в очікуванні рішення Собору

Єдину українську православну церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський, а не Патріарх. Про це йдеться у проекті статуту нової Церкви, передає Українська правда.

Документ є початковим варіантом статуту, який затвердив 29 листопада Синод Вселенського патріархату.

Правки, які за останні дні були в нього внесені спільною робочою групою УПЦ КП, УАПЦ, представниками Московського патріархату та екзархами Константинопольського патріарха, в опублікованому документі не враховані.

Однак із проекту відомо, що на цьому етапі титул патріарха очільник нової Української Церкви не отримає, хоча сама церква стане автокефальною, тобто незалежною і рівноправною з іншими помісними церквами.

Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатись із 12 архієреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду становитиме один рік.

Предстоятеля автокефальної Церкви постійно обиратимуть на помісному Соборі.

Нагадаємо, о 10 годині 15 грудня у Софії Київській розпочався Об’єднавчий собор щодо створення Української православної церкви, на якому мають обрати Предстоятеля Єдиної помісної церкви. У ньому беруть участь 192 делегата, серед яких 30 – представники Української православної церкви Московського патріархату. Главу Української православної церкви обиратимуть у два тури.

Читайте: Представники Московського патріархату прибули на Об’єднавчий собор УПЦ (фото)