Sociopath має всі необхідні ескізи та трафарети

Автор знищених «Ікон Революції» на фасаді будинку на вулиці Грушевського в Києві, соціальний художник Sociopath висловився проти їх відновлення групою художників і хоче зробити це особисто. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він вважає, що відновлення ґрафіті без його участі є неправильним, а з проханням відновити картини ніхто з представників державних інститутів до нього не звертався. Водночас він висловив готовність відновити трилогію, щойно ситуація набуде правильного розвитку.

«Мені, як і Вам, шкода, що таке сталося. Однак ніхто з представників державних інститутів, крім простих українців, не звертався до мене з проханням відновити картини. Сподіваюся, Ви розумієте, що самовільне відновлення в даній ситуації неможливе», – написав він.

«Читаю, що група художників, нібито 4 вересня буде відновлювати малюнки без моєї участі. Прикро, але такий крок, як на мене, є нічим іншим, як спробою обдурити нас всіх і пропіаритися на цій ситуації», – додав автор.

Sociopath повідомив, що «Ікони Революції» в оригінальному розмірі в одному примірнику є в його колекції, так само, як і трафарети, за допомогою яких вони були створені.

Друзі! Українці! Я до глибини душі вражений Вашою реакцією на факт знищення Трилогії “Ікони Революції” на Грушевського….

Posted by Sociopath on Sonntag, 3. September 2017

Як відомо, про знищення графіті, зроблених під час Революції Гідності на фасаді будівлі на вулиці Грушевського в Києві, де розташований магазин люкс-меблів «Емпоріум», повідомила журналістка Тетяна Висоцька.

За даними Інституту національної пам’яті, ці графіті віднесені до історичних пам’яток і є у фонді Музею Майдану, а їхнє знищення карається за законом.

Поліція Києва почала перевірку за фактом знищення графіті на Грушевського, а столична прокуратура, за словами Генпрокурора Юрія Луценка, порушила кримінальне провадження.

3 вересня громадські активісти розмалювали і побили вітрини магазину «Емпоріум», власник якого напередодні знищив «Ікони революції».

Малюнки із зображеннями Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка були нанесені на стіни будівлі на вулиці Грушевського на початку силового протистояння в січні 2014 року, коли майданівці були змушені захищатися від силовиків «коктейлями Молотова», а співробітники міліції у відповідь застосовували проти маніфестантів зброю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ