про смерть 58-річного шефа ГРУ стало відомо увечері 4 січня
Про смерть 58-річного шефа ГРУ стало відомо увечері 4 січня

Кремль вчергове вводить в оману світову громадськість. Начальник ГРУ ГШ Збройних сил Російської Федерації генерал-полковник Ігор Сергун не помер у Росії, як повідомляли офіційні джерела, а загинув у Лівані. Про це повідомляє американська аналітична компанія Stratfor, котру вважають наближеною до ЦРУ, з посиланням на власне джерело.

Співрозмовник заявив, що він знайомий з рапортом, в якому повідомляється про смерть начальника Головного розвідувального управління РФ 1 січня в Лівані, а не 4 січня в Росії.

«Якщо рапорт, що він загинув у Лівані, є достеменним, це порушує питання: що Сергун робив у цій країні… і чому Кремль вирішив приховати, дату і факт його смерті закордоном», – йдеться в заяві.

«Друге питання, чи зміняться тепер російські операції в Україні, – продовжує Stratfor. – Сергун, ймовірно був одним з авторів російської стратегії «гібридної війни» там, але ФСБ може продовжити цю ж стратегію. Тож не ясно, чи зможуть ФСБ та ГРУ і далі координуватися в східній Україні, якщо військова розвідка послабне або розколеться».

Як відомо, раптова смерть Сергуна, який був одним з керівників окупаційних операцій в Україні, викликала резонанс в політичному і журналістському середовищі двох країн.

Прес-служба Кремля повідомила про смерть 58-річного шефа ГРУ 4 січня. Причини кончини не вказуються. Російський президент Владімір Путін висловив співчуття рідним і близьким заступника начальника Генштабу.

Начальником військової розвідки РФ Сергун став у 2011 році. У лютому 2015 року Путін підвищив його до генерал-полковника.

У 2014 році Сергун потрапив до санкційних списків США і Євросоюзу. Приводом для цього в ЄС назвали активність офіцерів ГРУ на сході України – на Донбасі неодноразово фіксувалися ГРУшники, які воюють проти української армії.

1 КОМЕНТАР

  1. Судячи з прізвища, він українець. “Там” багато українців, що працюють проти Батьківщини. А тут багато НЕукраїнців, що працюють проти України. Треба ретельно почиститися.

Comments are closed.