Злочинну групу створив житель Харкова. Його правою рукою була жінка з Одеси, яка координувала роботу офісів в Миколаєві, Первомайську та Одесі

Зловмисники створили мережу фіктивних фірм з продажу автомобілів і обдурили клієнтів на понад чотири мільйони гривень. Орудували аферисти упродовж року в Миколаївській, Одеській, Херсонській та Харківській областях України. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Миколаївській області.

Зараз слідчі слідчого управління та оперативники Управління карного розшуку спільно з оперативними співробітниками технічного підрозділу в Південному регіоні Департаменту кіберполіції НПУ і оперативного управління державної фіскальної служби в процесуальним керівництвом обласної прокуратури проводять низку затримань і обшуків.

Відомо, що учасники організованої групи у віці від 31-го до 45-ти років розміщували оголошення в мережі Інтернет про надання послуг з купівлі-продажу транспортних засобів, із зазначенням номерів телефонів нібито офіс-менеджерів. Бажаючим придбати автомобіль за зниженою ціною аферисти пропонували прибути в спеціально орендовані офісні приміщення (їх в Україні задокументували п’ять) та укласти, як виявилося в подальшому, фіктивні угоди.

Офіс-менеджери повідомляли потерпілим неправдиву інформацію про наявність транспортних засобів і необхідність, в рамках умов договору, сплати авансу в розмірі не менше 30% вартості автомобіля. Також шахраї запевняли, що в разі невідповідності якості замовлених транспортних засобів очікуванням клієнтів, грошові кошти обов’язково будуть повернуті після написання відповідних заяв та їх розгляду керівництвом.

Майбутні автовласники підписували попередні договори, перераховували гроші на рахунки зловмисників і чекали замовлення. Далі злочинці дзвонили потерпілим і розповідали про затримку поставки з морських портів Чорноморська та Ізмаїла, а також про виникнення ряду проблем з транспортування автомобілів.

Так і не дочекавшись товару, клієнти писали заяви про повернення своїх коштів, на які отримували відповіді за підписом директорів, про те, що виплати ув’язненим попереднім договором не передбачені, пропонуючи звертатися до суду з цивільно-правовими позовами.

Зараз поліцейські встановлюють остаточну кількість постраждалих. Сума завданих шахраями збитку зараз вже перевищує чотири мільйони гривень.

Злочинну групу створив житель Харкова, який, крім шахрайства, іншою діяльністю не займався. Його правою рукою була жінка з Одеси, яка координувала роботу офісів в Миколаєві, Первомайську та Одесі.

Дії учасників організованої групи слідчі кваліфікували за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.4 ст.190 КК України «Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою», що карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

В даний час триває комплекс слідчих дій та оперативно-розшукових заходів щодо затримання всіх причетних до злочину учасників організованого угруповання.