Кульчик не вдалося домовитися про відкриття музею у рідній Польщі

У швейцарському містечку Суш із населенням близько 200 осіб відкрили музей сучасного мистецтва. Його засновницею стала Ґражина Кульчик – польська колекціонерка і підприємниця, колишня дружина бізнесмена Яна Кульчика, повідомляє artnet.

Музей відкрили серед залишків гірського монастиря XII століття, де потім тривалий час працювала броварня. Кульчик довелося підірвати скелю, щоб на її місці постала будівля нового музею. У процесі будівництва звідти вивезли близько 900 тонн гірських порід.

Реалізувати цю ідею колекціонерці вдалося не одразу. Раніше вона намагалась домовитися про зведення музею з владою двох міст у рідній Польщі, однак двічі отримала відмову. На екстраваґантний експеримент погодились у маленькому містечку Суш біля підніжжя Альп.

Музей у Суші складається з чотирьох будівель, в яких розташували виставкові простори, з’єднані тунелем, кімнати для художніх резиденцій та ресторан. Колекція музею зосереджена на концептуальному мистецтві, зокрема творах недооцінених жінок-художниць із Центральної та Східної Європи.

Крім того, у музеї відбуватимуться тимчасові виставки. Першою тут презентували інсталяцію «Сходи» висотою в 14 метрів авторства Моніки Сосновської.

Читайте: Кіт британського мистецтвознавця зіпсував картину XVII століття (фото)