Ленін
На Полтавщині 1 січня активісти «Свободи» за підтримки «Правого сектора» повалили бовван Леніна

Ще один Ленін позбувся свого місця під сонцем. У селі Піщане Кременчуцького району Полтавської області активісти «Свободи» і «Правого сектора», а також бійці батальйону «Азов» повалили пам’ятник вождю пролетаріату. Про це повідомив лідер кременчуцької міської організації ВО «Свобода» Костянтин Красовський, передає УНІАН.

«1 січня кременчуцька «Свобода» разом з активістами проводу «ПС» й бійцями «Азова» привітали Степана Бандеру з днем народження. Акція пройшла мирно. Проти повалення був лише депутат-екс-«регіонал» – він кидався на журналістів. Акція пройшла без бійок та інших інцидентів», – зазначив Красовський.

У поліції повідомили, що за фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 194, частиною 1 «Умисне знищення або пошкодження майна». Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Як відомо, в Україні триває «ленінопад». В Україні пам’ятники лідеру міжнародного комуністичного руху почали зносити восени 2014 року. Загалом, за рік демонтували 504 пам’ятники творцю тоталітарної системи СРСР. За підрахунками Українського інституту національної пам’яті, на сьогодні в Україні залишається ще понад 1700 пам’ятників більшовицькому боввану.

21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні. В Україні планують створити музей тоталітаризму, куди і помістять багатьох вождів, яким вдалося «вижити».

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.