У НБУ підрахували, скільки Україна втратила через банківську кризу

90 банків України було визнано неплатоспроможними протягом 2014-2016 років. Їхні активи становили близько третини активів усієї банківської системи. Рада Нацбанку оцінила втрати економіки від цієї банківської кризи у 38% ВВП. Про це розповів  очільник Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

Під час засідання Ради НБУ було зазначено, що протягом останніх років банківська система України зазнала докорінних змін.

«Це частково зумовлювалося несприятливою економічною кон’юнктурою на тлі військового конфлікту та втрати значної частини економічного та інфраструктурного потенціалу, більш ніж трикратним падінням курсу гривні, і, як наслідок, значними втратами платоспроможності бізнесу та населення», – зазначив Данилишин у своєму Facebook.

За його словами, ці фактори вилились у системну банківську кризу 2014-2016 років, коли було визнано неплатоспроможними 90 банків. Натомість, це призвело до чималих фінансових втрат держави, бізнесу, населення, про що свідчать офіційні оцінки Національного банку.

Зокрема, стверджує глава ради НБУ, прямі фіскальні витрати України на подолання наслідків кризи банківського сектора вже сягнули 14% ВВП, що перевищує відповідні витрати, здійснені під час фінансово-економічної кризи 2008-09 років, тоді як загальні втрати економіки від кризи наразі становлять 38% ВВП.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ