Голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк прокоментував ситуацію із відставкою Валерії Гонтарєвої

Для олігархічних кланів є вигідною ситуація з відсутністю голови Національного банку України. Крім того, влада не може знайти людину на посаду очільника регулятора, яка погодиться на повну залежність від Адміністрації Президента. Таку думку висловив народний депутат України, голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк, передає УНН.

«Те, що сьогодні на порядку денному немає питання зняття Валерії Гонтарєвої і призначення нового керівника регулятора, може бути пов’язано з тим, що досі немає домовленості щодо кандидатури наступника нинішнього голови Нацбанку», – сказав він.

«Крім того, я не виключаю, що немає охочих обіймати посаду, яка є несамостійною при нинішній владі. Ситуація з відсутністю голови НБУ вигідна олігархічним кланам, щоби не було людини, яка б несла персональну відповідальність за все, що відбувається. Залишається тільки вимагати призначення керівника Нацбанку», – наголосив Березюк.

Нагадаємо, днями нардеп від БПП, представник уряду в парламенті Вадим Денисенко заявив, що Верховна Рада може обрати голову Нацбанку України 21 грудня. За його словами, єдиним претендентом на посаду голови НБУ поки що є Яків Смолій, який наразі й очолює регулятор.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, глава Нацбанку України Валерія Гонтарєва заявила, що не планує повертатися на посаду. З 11 травня до 7 серпня вона перебувала в оплачуваній відпустці. Для цього вона використала залишки щорічних відпусток з 2014 року.

З 8 серпня до 26 вересня очільниця НБУ відпочивала за свій рахунок та за рахунок відгулів.

У прес-службі НБУ стверджують, що Гонтарєва після 26 вересня вирішила залишатися у відпустці, але без збереження заробітної плати. Наразі відомо, що вона буде змушена перебувати у відпустці до подачі президентом у парламент подання на її звільнення.

З 11 травня обов’язки очільника Національного банку України виконує Яків Смолій.