Гроші 11 мільйонів українців, що мають картки Visa, будуть більш захищені
Гроші 11 мільйонів українців, що мають картки Visa, будуть більш захищені

Платіжна система Visa запровадить в Україні принцип нульової відповідальності для власників усіх своїх карт. Новація запрацює з 1 серпня. Так українці будуть більш захищені від шахраїв, пише DW.

«Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без її сприяння цьому, то особа не несе відповідальності за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути їй гроші», – розповіла директорка з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова.

За даними учасників ринку, наразі картки Visa активно використовують 11 мільйонів українців.

«Досі банки часто відмовляли у поверненні коштів через те, що клієнт повідомив про їхню крадіжку вже після здійснення неправомірної трансакції. При цьому в Національному банку України констатують, що кількість шахрайських операцій з картками українців постійно зростає», – йдеться у публікації.

«Кожен другий банк показав торік збитки від шахрайських операцій. У чотири рази збільшилися крадіжки грошей без фізичного використання карток шахраями», – розповів начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко.

За його словами, значно виросла кількість випадків, коли шахраї, представляючись працівником банку, дізнаються у громадян про усі реквізити, дані картки. Він згадав також про банкоматні операції, які здійснювали за допомогою підроблених карток.

Варто зазначити, що інші платіжні системи поки що не готові застосовувати такий принцип нульової відповідальності.

«Visa це запускає, а ми поки подивимося, як це працюватиме», – прокоментував ситуацію віце-президент із розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні Сергій Францишко. «Потрібно розуміти, що є різні види шахрайства. Багато що залежить від відносин клієнта з конкретним банком, і треба розуміти, за які саме операції банк готовий нести відповідальність, а за які – ні».

Варто зазначити, що на сьогодні картки MasterCard використовують приблизно 18 мільйонів українців. Ще 200 тисяч громадян користуються картками системи «Простір», що належить Нацбанку. НБУ, до слова, також поки що не хоче перекласти відповідальність за крадіжки лише на банки.