Соболєв каже, що не розуміє, про які збитки та рахунки йдеться

Заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв прокоментував заяву президента Петра Порошенка про те, що він нібито виставить рахунки політсилі у зв’язку з блокадою торгівлі з окупованими територіями Донбасу, передає Інтерфакс-Україна.

«Який збиток, якщо після цих заяв Порошенко продовжує блокаду? Більше того, заявляє, що блокада буде не тільки залізнична, але й звичайних шляхів сполучення? То які збитки? Я взагалі не розумію, про які збитки йдеться», – заявив він.

«Якщо були би збитки, то, за логікою, сьогоднішнє засідання РНБО мало б завершитися тим, що ми відкриваємо торгівлю з окупованими територіями й далі будемо заробляти на цьому», – вважає Соболєв.

Нагадаємо, 15 березня під час  екстреного засідання РНБО глава держави повідомив, що виставить рахунки за збитки через блокаду на Донбасі партіям «Самопоміч» та «Батьківщина».

«Те, що дії наших блокадників влетять Україні в копієчку, це очевидно. В яку саме, покаже калькуляція. І ці рахунки ми виставимо не лише самопроголошеним республіканцям, але й «Самопомочі», «Батьківщині» та іншим зачинщикам та промоутерам блокади», – сказав Порошенко.

Президент очікує, що в четвер Кабінет міністрів проаналізує економічний аспект цієї ситуації, а саме її вплив на економічне зростання, втрати для бюджету, ризики для валютного курсу, а також ситуацію в енергетиці.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у середу РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення. За словами секретаря Олександра Турчинова, до 13.00 15 березня сили Національної поліції та Національної гвардії України мають перекрити всі залізничні та автомобільні шляхи, що ведуть до лінії розмежування в зоні АТО.

Раніше президент Порошенко запропонував РНБО тимчасово повністю зупинити транспортне сполучення з окупованими територіями. За його словами, заборона діятиме, доки окупанти не повернуть під юрисдикцію України «націоналізовані» бойовиками українські підприємства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ