Прип'ять
Чортове колесо у місті Прип’ять

Мандрівка до ЧАЕС може бути абсолютно безпечною. Компанія з Польщі The Farm 51, що розробляє комп’ютерні ігри, працює над створенням віртуального туру по зоні відчуження, пише Motherboard.

Окрім панорамної зйомки розробники використовують звичайні фотоапарати, а з отриманих зображень створюють фотореалістичне 3D-оточення. Таким чином, фотографії реального оточення накладаються на 3D-сцени в якості текстур, а користувач зможе довільно пересуватися віртуальною Прип’ятю.

Нагадаємо, Чорнобильська АЕС – зупинена атомна електростанція, будівництво якої почалось 1972. Розташована на території України (Київська область) на відстані 2 км від міста Прип’ять, за 18 км на північний захід від міста Чорнобиль.

26 квітня 1986 року при проведенні проектних випробувань однієї з систем забезпечення безпеки приблизно о 1:23 відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинної зали частково обвалилися. У різних приміщеннях і на даху виникло понад 30 вогнищ пожеж. До 5:00 26 квітня пожежа була ліквідована.

Основна частина робіт для ліквідації наслідків аварії була виконана в 1986–1987, у них брали участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів (включаючи подальші роки) становить близько 600 000 людей.

Читайте: Радіоактивні відходи на ЧАЕС спалюватимуть у спеціальній печі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ